Last Minute Exotika

Vyhledej si dovolenou

Horký TIP

Vyber si

Turistický průvodce

Rubriky

Počasí

Vyhledávač letenek

Last minute nabídka

Facebook

Spáleniny za 3 tisíce, střevní potíže až za 40 tisíc korun.

Cena lékařských výkonů a léků může být v cizině i při banálních zdravotních komplikacích velmi vysoká. „Při šlápnutí na mořského ježka může ošetření stát přes 4 tisíce korun, léčba úžehu či spálenin pak nemocného přijde zhruba na 3 tisíce,“ upozorňuje Roman Sznapka, produktový manažer Triglav pojišťovny.


Mezi nejčastější onemocnění, které české turisty na dovolených potrápí, patří také zažívací obtíže a střevní infekce. Ty mají relativně rychlý průběh a mnohdy se bez lékařského vyšetření a podání léků na předpis nedají zvládnout vlastními silami. „Léčebné náklady na střevní onemocnění se například v Egyptě pohybují od 2 tisíc korun výše. V Turecku mohou lékaři nemocnému turistovi naúčtovat přes 5 tisíc korun. Velmi nákladná je také péče na soukromých klinikách. Například na ostrově Rhodos či na Krétě mohou zažívací potíže turisty stát až 40 tisíc korun,“ varuje Sznapka.

Cestovní pojištění chrání Vaší peněženku před nečekanými výdaji v zahraničí

Pokud již tato nepříjemná situace nastane, je dobré být připraven a nespoléhat jen na evropský průkaz zdravotního pojištění. Po předložení tohoto průkazu sice lékaři nemocného v zahraničí ošetří a poskytnou mu nezbytnou pomoc, za tuto péči však můžou vyžadovat zaplacení všech léčebných výloh. Proto nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění, které tyto nečekané výlohy pokryje.

 
Tagy: ,Zatím 1 komentář k článku “Spáleniny za 3 tisíce, střevní potíže až za 40 tisíc korun.”

  1. Užitečný článek


Přidej komentář k článku
CZIN.eu
TOPlist